Dożynki 2023

Kochani, 19 sierpnia 2023 roku w miejscowości Wietszyce odbyły się Dożynki Gminy Pęcław. Działo się, oj działo. Nasi Starości mieli wspaniałe wejście, bo chyba jeszcze nigdy żaden ze starostów nie zajechał pod scenę traktorem. Dziękujemy naszym wspaniałym Starostom, Pani Agnieszce Halarewicz i Panu Arkadiuszowi Borek, za godne pełnienie swojej funkcji! Ale żeby nie było, że tylko Starości potrafią zaskoczyć… My również mieliśmy dla nich niespodziankę. Wójt Gminy Pęcław, Pan Artur Jurkowski wręczył Starościnie piękny bukiet słoneczników, zaś Starosta został obdarowany sierpem, przy słowach z filmu „I nie ma mocnych”. Ale tego nie da się opisać, to trzeba było zobaczyć. Również mieszkańcy Wietszyc zaskoczyli przybyłych na Dożynki. Atrakcją przygotowaną przez nich był pokaz maszyn rolniczych. Zaś KGW Rosa zadbało o to, by nikt z zaproszonych gości nie wrócił do domu głodny.Nie zabrakło też atrakcji dla dzieci, które mogły zrobić sobie brokatowy tatuaż czy warkoczyki, a najmłodsi spędzali czas na dmuchańcach. Jednak na tym nie koniec. W tym roku, po raz pierwszy Klub Seniora wystawił swoje prace. Mogliśmy podziwiać zrobione przez nich piękne makramy i łapacze snów.Oczywiście tradycją jest, że Dożynki rozpoczynają się mszą świętą, podczas której rolnicy dziękują za tegoroczne plony i wręczają proboszczowi dary. Po mszy tradycyjnie odbył się obrzęd dożynkowy, podczas którego sołectwa prezentowały wieńce dożynkowe. I tu zaskoczeniem był występ sołectwa Kotowice, który niejednego widza rozbawił do łez. Nie zawiodły też nasze panie z zespołu „Pęcławianki”, które zaśpiewały i zatańczyły. W części artystycznej również dużo się działo. Podczas imprezy mogliśmy posłuchać naszego zespołu ludowego „Pęcławianki”. Na scenie wystąpiła także nasza koleżanka i pracownica Gminnego Ośrodka Kultury w Białołęce, Dominika Tuszyńska, która zakwalifikowała się do finału „Ogólnopolskiego konkursu wokalnego im. Stanisława Jopka” z piosenkami z repertuaru zespołu „Mazowsze”. Zadbaliśmy też o to, by na naszych Dożynkach każdy znalazł coś dla siebie. Fani hip hopu bawili się z zespołem Sztywny & Horizon Crew, zaś dla miłośników muzyki folk rockowej zagrała gwiazda Dożynek, Kapela Pieczarki. Oczywiście nie zabrakło też nuty disco polo. Tym razem zagrał dla nas zespół LUDOX. Zabawę taneczną wspaniale poprowadził zespół LIVE BAND.Serdecznie dziękujemy sponsorowi imprezy Związkowi Gmin Zagłębia Miedziowego, ale również wszystkim, którzy pomogli nam przy organizacji: KGW Rosa z Wietszyc, OSP Wietszyce i wielu innym.

Zachęcamy do oglądania pełnej fotorelacji na naszym fb.