Biblioteka poleca!

Drodzy Czytelnicy, co powiecie na odrobinę klasyki? Dziś polecamy Wam przygody najsławniejszego na świecie detektywa. Czy wiecie o kogo chodzi? Oczywiście o detektywa Sherlocka Holmesa, bohatera powieści i opowiadań kryminalnych sir Arthura Conana Doyle’a. Holmes po raz pierwszy pojawił się w powieści „Studium w szkarłacie”, wydanej w 1887 roku.

Oczywiście tak fascynujące losy bohatera nie mogły zostać niezauważone przez filmowców… Sherlock Holmes i jego przyjaciel doktor John Watson stali się bohaterami wielu ekranizacji. Np. w 2011 roku ukazał się film pt. „Sherlock Holmes: Gra cieni”, w którym w rolę głównego bohatera wcielił się Robert Downey Jr., znany młodzieży jako filmowy Iron Man, jeden z bohaterów Avengers.Jeśli nie poznałeś jeszcze tego niezwykłego detektywa, bądź chcesz przeżyć jego przygody jeszcze raz, zapraszamy do Biblioteki w Gminnym Ośrodku Kultury w Białołęce!