Nadodrzańskie Targi Książki

Kochani, 15 i 16 czerwca mieliśmy okazję uczestniczyć w I. Nadodrzańskich Targach Książki „biblioTEKA możliwości”, zorganizowanych przez Miejską i Gminną Bibliotekę Publiczną w Brzegu Dolnym TAMA. Wydarzenie to odbyło się w ramach projektu „AMBASADORZY NA START”. Patronat honorowy nad Targami objął Burmistrz Gminy Brzeg Dolny oraz Dyrektor Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu”.

Naszym zadaniem podczas Targów było poprowadzenie warsztatów. Pierwszego dnia dzieci wykonywały z nami zakładki metodą decoupage, zaś w niedzielę dzieci tworzyły z naszą pomocą przepiękne książki tunelowe. Oprócz nas w Targach udział brały również: Biblioteka Publiczna Miejsko – Gminna w Prochowicach, Biblioteka Publiczna w Środzie Śląskiej, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Ścinawie.

Podczas Targów stoiska swoje wystawiły wydawnictwa takie jak: Samowydawcy, Nortom, Mamiko, Lingua Mortis, Dziwimisie, Amaltea oraz LARGO, gdzie można było zakupić książki, również z autografem.

Dużo się działo przez ten weekend. W sobotę m.in. o dobre humory przybyłych na targi zadbała Fundacja Kultura, która przygotowała kabaret. Odbyło się również pełne humoru spotkanie autorskie z Mieczysławem Gorzką, na które warto było czekać cały dzień.

Drugi dzień Targów programem skierowany był głównie do dzieci, które oprócz warsztatów z bibliotekami, mogły uczestniczyć w spotkaniach autorskich.

Były to bardzo owocne dwa dni. Jest nam niezmiernie miło, że zostaliśmy zaproszeni do udziału w tak fantastycznym wydarzeniu!